Finalinė diena – EuroHockey jaunių čempionatas III, aš, Helsinkis: Europos ledo ritulio federacija

Auksas Šveicarijai įspūdingame finale

Šveicarija ir Ukraina finale vėl susitinka po to, kai atidarymo rungtynes ​​baigė po lygiai taškų. Šveicarija pirmavo anksti antroje minutę, kai Lorisas Grandchampas galva nukreipė į kampinį. Ukraina spaudė, bet komandos atakos nepasiteisino.

Antrajame kėlinyje Ukraina ir toliau stipriai spaudė, o šveicarų vartininkas Timo Butleris demonstravo puikias atkarpas ir puikius atakas. Kamuoliui rikošetui praskriejus pro šveicarų vartininką, įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 1:1, o Ukrainai pavyko pelnyti įvartį gero perdavimo dėka.

Trečiajame kėlinyje Ukraina padarė viską, ką galėjo, kad įmuštų įvartį, tačiau Šveicarija buvo ryžtinga ir artimi smūgiai norimo rezultato nedavė. Abi komandos renka korteles. Viskas pasikeitė, kai Šveicarija gavo baudos smūgį, kurį įmušė Jensas Fluchtas.

Abi komandos ir toliau sunkiai dirbo. Šveicarija trečiojo kėlinio viduryje išsiveržė į priekį 3:1 dėl puikaus perdavimo ir tikslaus užbaigimo.

Rungtynių pabaigoje įsiveržusi Ukraina padarė viską, kad išlygintų žaidimą, tačiau Šveicarija gynėsi giliai. Šveicarija taip pat turėjo savo akimirkų ir žaidimas buvo lygus iki galo. Paskutinę žaidimo minutę Ukraina atliko bandymą iš trumpo kampinio ir atvedė į Šveicarijos pergalę 3:2. Geriausiu turnyro vartininku buvo apdovanotas Šveicarijos vartininkas Timo Butleris.

Lietuva iškovojo bronzos medalį

Suomijoje vykstančio Europos ledo ritulio jaunių čempionato bronzos rungtynėse Suomija užėmė Lietuvą. Suomija žinojo, kad turi sunkų varžovą, tačiau jaunoji Suomijos komanda buvo pasirengusi kovoti dėl bronzos medalio.

Lietuviai savo talentą pademonstravo žaidimo pradžioje. Pirmasis įvartis buvo pelnytas po trumpo kampinio atlikto baudinio smūgio. Stilingai į vartus smūgiavo Armas Rytlauskas. Lietuva susiklosčiusioje situacijoje sugebėjo nustebinti Suomijos gynybą ir rezultatas jau buvo lygus 2-0. Ketvirčiui einant į pabaigą, Suomija pasižymėjo geromis atakomis ir pirmuoju bandymu įmušti įvartį, nors jį atrėmė lietuvių vartininkas.

READ  Kodėl Lietuvai reikalinga Indo-Ramiojo vandenyno strategija? – Ambasadorius

Antrajame kėlinyje Suomija įsitraukė į žaidimą ir karts nuo karto galėjo pamatyti gerą žaidimą. Dvi geltonos kortelės žaidimo nesustabdė, o Suomijai taip pat pavyko atlikti keletą trumpų kampinių, tačiau jie nepasiteisino. Buvo keletas progų pasižymėti ir galiausiai Sanderi Metanen pelnė pirmąjį įvartį Suomijos ekipoje. Lietuviui pavyko sumesti dar vieną baudos metimą, o mačo žaidėjas Rafalas Stenkevičius. Iki pertraukos rezultatas buvo 3:1.

Trečiąjį kėlinį gerai pradėjo Suomija, tačiau Lietuva įsibėgėjo, nepakako puikių suomių aukų ir puikaus Jobenviro Kyros vartininko ir rezultatas netrukus tapo 5-1. Trumpas kampinis kėlinio pabaigoje išvedė lietuvius į priekį 6:1.

Paskutiniame kėlinyje iš Suomijos matėme puikių apsimušimų ir geros kovos dvasios. Tačiau Lietuva veržėsi į priekį ir situacija netrukus tapo 8-1. Suomija vėl sugebėjo atakuoti, o Otto Taibale užbaigė puikų Suomijos perdavimą ir rezultatas tapo 8:2. Paskutinės penkios žaidimo minutės Suomijai buvo tamsios, nes Lietuva sugebėjo pelnyti dar keturis įvarčius. Lietuva iškovojo bronzos medalį, kai mačas baigėsi rezultatu 12:2.