FIBA pasaulio čempionatas: Lietuva dominuoja Juodkalnijoje ir nušluoja D grupę

2023 m. rugpjūčio 29 d., antradienį, Maniloje, Filipinuose vykusiose FIBA ​​pasaulio taurės D grupės rungtynėse su Juodkalnija antrajame kėlinyje Lietuvos vartininkas Rukas Jukubaitis (13) švenčia kartu su puolėju Tadu Sedkirskiu (8). Lietuva 91:71 nugalėjo Juodkalniją. (AP nuotrauka / Michael Conroy)

MANILA, Filipinai – Lietuva, antradienį „Mall of Asia“ vykusiame FIBA ​​pasaulio taurės turnyre 91:71 nugalėjusi Juodkalniją, užbaigė D grupės šluotą.

FC Barcelona žaidėjas Rukas Gokubaitis ir buvęs NBA žaidėjas Mindaugas Kuzminskas buvo vieni iš pagrindinių žaidėjų, kurie pralaimėjusius lietuvius iškovojo trečią pergalę prieš žengdami į sunkesnius antrojo rato mačus.

Gokubaitis pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o anksčiau Niujorko „Knicks“ gretose žaidęs, o dabar Atėnų AEK ekipoje rungtyniavęs Kuzminskas pergalę pelnė 15 taškų.

Europos komanda kitame etape, kuris prasidės penktadienį toje pačioje vietoje, susikaus su JAV ir Graikija arba Naująja Zelandija.

Jonas Valančiūnas po vidinės kovos su NBA komandos draugu Nikola Vučevičiumi pelnė 11 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Rungtynes ​​Vučevičius baigė pelnydamas 19 taškų ir atkovodamas 4 kamuolius, tačiau antrajame kėlinyje Juodkalnija atsiliko dideliu skirtumu ir rezultatu 2:1 tenkino antrąją vietą grupėje.

Anksčiau Egiptas pirmą kartą per beveik 30 metų laimėjo pasaulio čempionatą po to, kai pirmajame mače 100:72 nugalėjo Meksiką.

Ihabas Aminas pelnė 27 taškus egiptiečiams, kurie laimėjo pirmą kartą nuo Kubos nugalėjimo 1994 metais Kanadoje vykusiame turnyre.

Meksika pirmajame rate pralaimėjo visas trejas rungtynes.

Jūsų prenumeratos negalima išsaugoti. Bandyk iš naujo.