FIBA krepšinio pasaulio čempionate JAV patyrė netikėtą pralaimėjimą lietuvei

Lisa Marie David – „Reuters“.

Nepaisant pralaimėjimo, JAV vis tiek pateko į ketvirtfinalį.

CNN

į mes Turnyre ji patyrė nuostabų pralaimėjimą lietuviams 110:104 FIBA pasaulio krepšinio taurė Sekmadienį Filipinuose.

Lietuva pirmajame kėlinyje pirmavo 17 taškų skirtumu ir, nepaisant vėlyvo JAV sugrįžimo, iškovojo trečią pergalę prieš amerikiečius ir sukėlė JAV pirmą nesėkmę grupių etape nuo 2002 m.

Tačiau abi šalys antradienį pateko į aštuntfinalį, kur Lietuva, 10-oje grupėje užėmusi pirmaujančią vietą, susikaus su Serbija ir JAV prieš Italiją.

Jonas Valančiūnas pelnė 12 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir blokavo 2 metimus, o Anthony Edwardsas surinko 35 taškus JAV rinktinei ir išlygino Carmelo Anthony už antrąjį daugiausiai taškų FIBA ​​JAV krepšinio rungtynėse. Kevinui Durantai priklauso rekordas su 38 taškais per 2010 m. turnyrą.

Young Teck Lim/Pool/AFP/Getty Images

Lietuvis Donatas Motijūnas filmuojasi „Mall of Asia“ arenoje Maniloje, Filipinuose.

Lietuvos treneris Kazis Maksevičius sakė, kad jo komandai reikia „taupyti emocijas“ kitoms rungtynėms.

Pasak Tarptautinės krepšinio federacijos, jis sakė: „Sveikinu savo žaidėjus, bet mums reikia turėti trumpą atmintį, kad pasiruoštume antroms rungtynėms“.

JAV treneris Steve'as Kerras kritikavo savo komandos pasirodymą, sakydamas, kad Lietuva „tiesiog pataikė mums į burną“.

Kalbėdamas su žurnalistais po rungtynių, Kerras pridūrė: „Džiaugiamės, kad pralaimėjimas nepakenkė mūsų tikslui – laimėti aukso medalį“.

„Mums žaisti yra puikus žaidimas, nes tai FIBA… Nekenčiu pralaimėti. Tikriausiai šiąnakt nemiegosiu. Bet kad būtume geresni, turėjome tai jausti. Reikėjo reaguoti taip, kaip darėme , o kitas rungtynes ​​turime „Pradedame taip, kaip pradėjome antrajame kėlinyje. Negalime visiškai atsipalaiduoti žaidimo. Tikiuosi, kad tai bus pamoka ir mes iš to tapsime geresni.”