Estai dominuoja Baltijos šalių stalo teniso turnyre Viljandi | Sportas

2022 metų Baltijos stalo teniso čempionate, vykusiame Viljandi sporto centre, vyko vienetų ir vienetų turnyrai. Estija, kaip šeimininkė, kiekvienoje rungtyje galėjo suburti po dvi komandas.

Vyrų komandinėje įskaitoje pirmoji Estijos komanda, kurią sudarė Valutas Vainola, Stanislavas Strogovas ir Oskaras Bockas, užėmė pirmąją vietą, o antrąją vietą užėmė Estija. Lietuva užėmė trečią vietą, o Latvija – ketvirtą.

Vyrų komandinėse varžybose įdomiausias mačas buvo tarp Latvijos, kuriai atstovauja 50-metis veteranas Sandis Vasiljevsas, ir 15-metis naujokas estas, antrasis Bertas Martinas Litlanas. Atkaklioje konkurencijoje Litlanas išvykoje 3:2 nugalėjo Latvijos didįjį čempioną.

Taip pat puikiai sugrįžo antroji Estija Artumas Hesko, kuris finaliniame sete 16:14 įveikė Oligą Kartuzovą ir laimėjo 3:2, kai Latvija nesugebėjo paversti trijų rungtynių taškų.

Moterų varžybose dominavo Estijos pirmoji komanda, kurią sudarė Relika Hansson, Vitalia Rynol ir Angerit Swimmt, ir patogiai be didesnių staigmenų laimėjo turnyrą. Moterų įskaitoje Lietuva užėmė antrąją vietą, trečią – Latvija, o ketvirtą – Estija.

Vienetų turnyruose vyko daug įdomių ir įtemptų rungtynių, o Estijos žaidėjai galiausiai iškovojo pirmaujančias vietas tiek moterų, tiek vyrų rungtyse.

Moterų varžybose estė Relika Hansson 4:1 įveikė lietuvę Eagle Jankoskin. Mače dėl ketvirtosios vietos bronzą Estijai iškovojo Vitalija Renol, 4:2 įveikusi lietuvį Oxy Jesevisyut. Moterų varžybose į pusfinalį nepateko nė viena žaidėja iš Latvijos.

Vyrų įskaitoje į pusfinalį nepateko nė vienas Lietuvos žaidėjas, todėl dėl titulo kovos Latvija ir Estija. Atkakliose finalinėse rungtynėse estas Valutas Vainola 4:3 įveikė latvią Olegą Kartuzovą, o lemiamas setas 11:8 baigėsi prieš estą. Pergalė reiškia, kad Vainula Baltijos šalių čempionu tapo aštuntą kartą. Artimesnėse rungtynėse dėl trečiosios vietos estas Madis Mossas 4:3 įveikė Stanislavą Strogovą iš Latvijos, o lemiamas setas baigėsi rezultatu 16:14.