Dviračių avarija „Moterų omniume“ užtrunka 7

Moterų dviračių varžybos „Omnium“ suteikė vieną iš bauginančių olimpinių žaidynių akimirkų, nes beveik pusė aikštės nebaigė pirmosios sprinto lenktynės dėl susidūrimų.

Nuo antro iki paskutinio lenktynių rato įvyko du susidūrimai. Pirmasis, ne toks rimtas, buvo užpakalinėje pakuotėje, kai Honkongo Yao Pang krito ir galiausiai pasiėmė su savimi lietuvę Olivigą Palisit.

Didysis įvykis įvyko vos po kelių sekundžių.

Įpusėjus grupei, italė Elisa Balsamo prarado savo dviračio kontrolę ir susidūrė tiesiai su aire Emily Kay. Dviguba aukso medalio gynėja, Didžioji Britanija Laura Kenny akimirksniu nukentėjo nuo dueto, kaip ir lenkė Daria Pikulik, belgė Lotte Kubicki ir prancūzė Carla Cobone. Tai galėjo būti ir pabaiga, tačiau Balsamu vis slinko link trasos vidaus ir nuėjo tiesiai po egiptietiškais Ibtisam Zayed Ahmed ratais.

Avarijos metu skrenda keli kursai. (Justino Sitterfieldo nuotrauka/„Getty Images“)

(Iš kairės) Didžioji Britanijos atstovė Laura Kinney, airė Emily Kay ir prancūzė Clara Cobone guli trasoje po to, kai per 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes sudužo moterų dviračių šveitimo metu.  Žaidimai Izu Velodrome, Izu, Japonija, 2021 m. Rugpjūčio 8 d. (Greg Baker/AFP nuotr.) (Greg Baker/AFP nuotr. Per „Getty Images“)

Olimpinėse žaidynėse nematysite daug blogesnių nelaimingų atsitikimų. (Greg Baker/AFP nuotr. Per „Getty Images“)

Grynasis rezultatas buvo devyni DNF 21 lauke, su dviem aukso medaliais. Skerdynės galėjo būti dviženklės, jei danė Amalie Diederiksen nebūtų parodžiusi antžmogiškos reakcijos, kad išvengtų griūties prieš ją.

Avarijos aukos neapsiribojo tik sportininkais, nes dėl to kilusio chaoso buvo sužeista komisaro komiteto pirmininkė Noreen Landis Tyson. NBC pranešė, kad Landisas-Tysonas buvo sąmoningas iškart po lenktynių, bet ant neštuvų.

Susidūrimas artėjo prie JAV aukso medalio

Laimingi raiteliai dažniausiai buvo prieš avariją. Jennifer Valenti iš „Team USA“ lenktynėse užėmė pirmąją vietą ir uždirbo daugiausia 40 taškų, kad atidarytų keturių lenktynių varžybas. Moterų aliuminis yra keturių skirtingų lenktynių derinys: nulis, ritmas, eliminavimas ir taškai. Lenktynių nebaigę devyni dviratininkai pelnė tik 16 taškų.

Tai buvo laiminga pertrauka Valentei, kuri su 124 taškais ėmėsi laidos į laidą dėl aukso medalio. Tai pirmas kartas, kai Jungtinės Valstijos laimėjo šį renginį – tiek vyrai, tiek moterys – 2012 m.

READ  LEN praneša apie naują biurą, kurio iždininko pareigas palieka Tomas Kochinskas

Sidabrą pelnė japonas Yumi Kajihara, o bronzą – olandė Kirsten Wild. Diedricksenas, ką tik sugebėjęs išvengti didelės avarijos, finišavo ketvirtas. Kenny finišavo aukščiausiai iš visų dviratininkų, patekusių į avariją, surinkęs 96 taškus ir liko šeštas.