Didžioji Britanija Europos jaunimo olimpinėse žaidynėse iškovojo dešimt medalių

Didžiosios Britanijos jaunieji plaukikai neseniai iškovojo dešimt medalių Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (EYOF) Banska Bistricoje, Slovakijoje.

16 žmonių plaukimo komanda „Swimming England“ trasoje turėjo dvylika narių ir plaukimo medalių lentelėje užėmė antrąją vietą.

Anglijos plaukimo talentų vadovas Richardas Blackshaw perėmė komandos vadovo pareigas renginyje, o Millfield plaukimo klubo treneris Matthew Putty buvo trenerių štabo dalis.

Renginys Slovakijoje vyko liepos 24-30 dienomis.

Po keturis Bilbao ir Carterio

Oscar Bilbao ir Skye Carteris buvo atrinkti į Team GB po to, kai septynias dienas trukusiame renginyje laimėjo keturis medalius.

Bilbao vaikinų 200 m plaukimo krūtine finale nuplaukė 2:18,82 ir atsiėmė pirmąjį Didžiosios Britanijos plaukimo auksą.

Paskutiniuose 50 metrų jis vokietę Emilieną Hallang įveikė vos 0,040 sekundės.

Tada Bilbao Britanijai iškovojo bronzą mišriame 4×100 m kompleksiniame bėgime su Carteriu, Beopu Cooperiu ir Conoru Cheringtonu.

Atkaklioje kovoje dėl prizininkų pakylos kvartetas vos 0,43 taško aplenkė aukso medalininkę Vokietiją.

Vokietija auksą iškovojo per 4:00,45, aplenkdama Rumuniją (4:00,72), o Britanija trečia (4:00,88).

Penktąją dieną Bilbao papildė savo kolekciją dar dviem medaliais, laimėdamas berniukų 100 m plaukimą krūtine, taip pat auksą berniukų 4 x 100 m kompleksiniame plaukime kartu su Sherringtonu, Henry Gray ir Stephenu Kravitchu.

Hereforde gimęs plaukikas iškovojo 100 m plaukimo krūtine čempiono titulą 0,28 prieš savo varžovą vokietį Supajarą Bilde.

Bilbao iškovojo berniukų 4×100 m kompleksinio plaukimo čempionų titulą su savo komanda, aplenkdamas Prancūziją ir Italiją ir atitinkamai iškovojo sidabrą ir bronzą.

Bilbao, Cherrington, Gray ir Krawiec komanda puikiai plaukė ir iškovojo auksą 0,52 taško per 3:47,85.

Ji pridėjo dar du bronzos ir sidabro medalius mišrioje 4×100 m kompleksinio estafetės rungtyje namuose su bronzos medaliu.

READ  Europos regionas, kuriame jaunimas yra laimingiausias

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi kategorijoje ji stipriai nuplaukė „Splash and Dash“ lenktynėse ir iškovojo sidabro medalį per 25,94 min.

Carteris 0,33 atsiliko nuo aukso medalininkės kroatės Janos Pavalik.

Tai nebuvo vienintelis 14-metės Esekso medalis, nes ji iškovojo bronzą moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Carteris atkakliai kovojo, bet jį vėl įveikė Paveličius, kuris pasidalijo sidabro medalį su lietuve Smilt Blaitnikite, vienintele plaukike, įveikusiu 56 sekundžių barjerą 55,94 laiku.

Ji kartu su Cooper, Ella Homan ir Isla Jones iškovojo sidabro medalį moterų 100 m laisvuoju stiliumi estafetėje.

Didžiosios Britanijos komandai nepasisekė pralaimėti rungtynes ​​prieš Wall iš Lietuvos.

Vokietija finišavo ant prizininkų pakylos iškart po Didžiosios Britanijos laiko 3:51,90 ir atsiėmė medalį.

Prie ketverto ant prizininkų pakylos prisidėjo Gianna Gordze, kuri puikiai plaukė, norėdama padėti Didžiosios Britanijos rinktinei per atranką.

Cooperio stulbinantis auksas

Cooperis iškovojo individualią pergalę moterų 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Kitame plaukime jis auksą iškovojo per 2:18,27 min.

Pietų Jorkšyro plaukikas finišavo vos viena sekunde aplenkdamas turką Belizą Sagarą ir vokietį Noelį Benklerą.

Cooperis po lenktynių sakė: „Lenktynės buvo tikrai geros, o atmosfera šią savaitę buvo fantastiška; Nemanau, kad tu gali būti geresnis už tai!

Devono plaukikė Blythe Kinsman iškovojo bronzą moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje.

Paskutinę plaukimo varžybų dieną spaudžiamas Kinsmanas iškovojo EYOF bronzą per 1:03.38.

Krawiecas asmeninėje bronzoje iškovojo vyrų 100 m plaukimo peteliške rungtyje.

Jis užėmė paskutinę vietą ant prizininkų pakylos surinkęs 54,97 taško.