Bobby Finkas iš Clearwater iškovojo sidabro medalį 1500 plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje FINA pasaulio plaukimo čempionate.

BUDAPESTAS, Vengrija. Bobby Finkas iš Klirvoterio paskutinę pasaulio čempionato dieną iškovojo sidabrą vyrų 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, o Jungtinės Valstijos pagerino daugiausiai iškovotų medalių viename pasaulyje rekordą, šeštadienį užėmė dar aštuonis ir finišavo 45. .

Veteranas Gregorio Paltrinieri laimėjo 1500 plaukimo laisvuoju stiliumi finalą, kai Italija baigė renginį su penkiais aukso medaliais. Jis buvo mažesnis už pasaulio rekordo tempą, nes įgijo didžiulę persvarą, kol čempionate finišavo per 14 minučių 32,80 sek.

„Žinojau, kad jie ateis, bet turėjau gana didelę persvarą. Taigi man to pakako, – sakė Paltrinieri. – Tiesą sakant, tokia buvo mano strategija greitai išeiti ir pabandyti atverti atotrūkį nuo kitų. Taigi aš tikrai džiaugiuosi, kad tai padariau“.

Finke’as – Floridos Gatoras, sunkiai įveikęs konkurentus, kaip ir praėjusių metų olimpinėse žaidynėse, kad iškovotų du aukso medalius, vieną 1500 m. – baigė 3,90 ir Amerikos rekordą pasiekė 14:36,70.

„Iš pradžių tik bandžiau neatsilikti, bet jis vis labiau veržėsi į priekį“, – sakė Finke, laimėjęs pasaulio laisvojo stiliaus čempionato 800 žmonių lenktynes. „Nuima skrybėlę prieš Gregą. Negalėjau jo paleisti. Jis turėjo puikias lenktynes ​​ir aš juo tikrai didžiuojuosi.”

Trečiąją vietą užėmė vokietis Florianas Willbrookas.

Amerikietės iškovojo 45-ąjį medalį, laimėdamos moterų 400 kompleksinio bėgimo estafetę. Reaganas Smithas, Lily King, Tori Husky ir Claire Karzan įveikė Australiją ir Kanadą. Jungtinės Valstijos įveikė pasaulio čempionato rekordo medalininkę iš viso iškovodamos 38 medalius, kuriuos iškovojo 2017 m.

Kanada iš viso iškovojo 11 sėkmingiausių pasaulio medalių.

15 metų kanadietė Summer McIntosh iškovojo antrąjį aukso medalį šiame susitikime, 400 asmeninių distancijų rungtyje įveikdama 4:32.04. Septyniais mėnesiais už „Macintosh“ vyresnė amerikietė Katie Grimes išstūmė ją iki ribos ir atsiliko nuo sidabro 0,63 sek. Trečia liko amerikietė Emma Wyan, 3,96 taško skirtumu.

READ  Džokovičius žengia į ketvirtą raundą sutriuškindamas Berankį

Po tam tikros painiavos amerikietis Justinas Reese’as buvo patvirtintas 50-uoju vyrų plaukimo nugara čempionu.

Reese’o džiaugsmas greitai laimėjo per 24,12 sekundės, kai jis buvo diskvalifikuotas dėl to, kad pabaigoje buvo išmuštas. Pergalę iškovojo komandos draugas Hunteris Armstrongas, kuris finišavo dviem šimtosiomis sekundės dalimis. Sidabrą iškovojo lenkas Ksaury Macyukas, bronza – italas Thomas.

Tačiau po apdovanojimo ceremonijos pasaulio valdymo organas FINA panaikino diskvalifikaciją. Taigi Reese gavo auksą, Armstrongas gavo sidabrą ir Macyuk bronzą. „Tai turbūt pats blogiausias kelias, koks gali vykti lenktynėse“, – sakė Reese.

Moterų 50-ąsias laisvąsias lenktynes ​​laimėjo švedė Sarah Sjostrom. Lietuvė Ruta Melotit dešimtadaliu sekundės įveikė pasaulio rekordininkę italę Benedettą Pilato ir įveikė moterų 50 plaukimo krūtine rungtį per 29,70 min. Italija vyrų 400 kompleksinio bėgimo rungtį laimėjo 3:27,51, o amerikiečius aplenkė 0,28 sek.

Amerikiečiai, kurie pirmavo medalių įskaitoje visose olimpinėse žaidynėse ir pasauliuose nuo Rytų Vokietijos eros pabaigos 1988 m., Tikimasi, kad šiame susitikime dominuos.

Rusai buvo uždrausti dėl karo Ukrainoje. Kai kurie geriausi žaidėjai iš Australijos, Kanados ir Pietų Afrikos atsisėdo arba sudarė savo tvarkaraštį prieš šios vasaros Sandraugos žaidynes. Kiti praleido dėl infekcijos ar koronaviruso problemų.