Bahreinas kovoje nusileidžia Kinijai

Praėjusią naktį Bahreinas per kelias sekundes sukėlė didelių sporto sutrikimų po to, kai 2022 m. FIBA ​​krepšinio Azijos taurės varžybose Džakartoje, Indonezijoje, vos 79:80 pralaimėjo favoritei Kinijai.

Likus tik dešimčiai sekundžių iki rungtynių pabaigos Bahreinas savo varžovą aplenkė 79:78, priešingai nei šansas, ir pasirodė be šaukimo Kinijai su kamuoliu, kurį valdo karalystės vyrai.

Tačiau kinų žvaigždė Quan Ju, pelnęs geriausius savo komandos įvarčius su 22 taškais, pavogė kamuolį Bahreino kėlinyje ir likus vos aštuonioms sekundėms iki rungtynių pabaigos surinko du lemiamus rodiklius, išvedė Kiniją į priekį.

Įtampai jau pakilus, dramatiškesni įvykiai įvyko po muštynių – vėl Bahreino kėlinyje, todėl teisėjai buvo priversti peržiūrėti vaizdo įrašą, kas buvo prasižengta, likus vos penkioms sekundėms iki rungtynių pabaigos.

Po ilgo delsimo klaida buvo priskirta Kinijai, o tai reiškia, kad Bahreinui vos užtenka laiko paskutiniam bandymui pataikyti bent dvitaškį, kuris būtų laimėjęs rungtynes.

Tačiau nebuvo taip, lyg varpas skambėjo kamuoliui dar žaidžiant, kai Kinijos žaidėjai plojo savo trenerio Mendogas Lucosius savo kolegoms iš Bahreino.

„Aš didžiuojuosi savo vaikais!” Po to jis paskelbė spaudos konferencijoje.

„Jie žaidė puikų žaidimą, puikiai gynė. Pralaimėjome šias rungtynes ​​tik dėl patirties stokos.”

Tai buvo labai fizinės rungtynės, žurnalistams sakė Bahreino amerikiečių žvaigždė Devonas Dwayne’as Wayne’as Chessumas, kuris yra pirmas su 23 taškais.

„Tačiau mes suteikėme Kinijai galimybę gauti savo pinigus“, – tvirtino 6’9 pajėgos. „Pirmąjį kėlinį pradėjome prastai, davėme daug tritukų. Tačiau išlikome kartu ir kovojome iki galo!”

Vos prieš tris mėnesius rinktinei vadovauti pradėjęs lietuvis Lucosius sutiko.

„Pirmajame ketvirtyje mums buvo šiek tiek sunku“, – aiškino jis. „Kinija pradėjo stipriai ir gerai pataikė iš trijų taškų. Tačiau antrajame kėlinyje buvome daug geresni. Sustiprinome gynybą. Ir nepaisant ilgio pranašumo, kurį Kinija turėjo prieš mūsų berniukus, suteikėme jiems sunkų laiką.”

READ  Dalaso „Mavericks“ žvaigždė Luka Dončičius veda Slovėniją į pirmąją olimpinę krepšinio vietą

Tai buvo tik trečias abiejų komandų susitikimas Azijos taurėje. Kinija laimėjo abu ankstesnius kartus: 2011 m. laimėjo 101:49 ir ​​2013 m. – 88:66.

Rezultatas reiškia, kad Bahreinas su dviem taškais lieka paskutinėje keturių komandų lentelėje. Rytoj jie susikaus su grupės lydere Pietų Korėja, kurią privalo laimėti, jei tiki, kad pateks į atkrintamąsias. Kadangi Kinija ir Kinijos Taipėjus, kurios rytoj žais paskutines rungtynes ​​grupėje, pasižymėjo lygiosiomis po tris taškus, Bahreino pergalė reiškia, kad jis užsitikrins vietą tarp trijų geriausių komandų lentelėje.

Priklausomai nuo turnyro formato, aukščiausią reitingą turinti komanda kiekvienoje 16 komandų turnyro grupėje patenka tiesiai į ketvirtfinalį, o antrą ir trečią vietas užėmusios komandos patenka į atkrintamąsias varžybas, kurios vėliau lems, kurios keturios komandos pateks. ketvirtfinalio.

Tuo tarpu jis paliks Team Kingdom apgailestaudamas dėl to, kas galėjo būti praėjusią naktį.

Iš tiesų, Kinija rungtynes ​​pradėjo stipriai – pirmojo ketvirčio viduryje pirmavo 16:10 ir baigė 29:18.

Tačiau Bahreino atsakas antrajame kėlinyje jų varžovus atsidūrė silpnoje padėtyje, kai Chessem pažengė į priekį, o šalia žaidė kapitonas Maithamas Jamilas, Al Mumtazas Ahmedas Al Durazi ir Al Taweelis Mohammedas Amiras.

Netrukus deficitas buvo sumažintas iki vos penkių taškų Kinijos naudai, o atėjus pirmajam kėliniui Bahreinas jį dar labiau sumažino – rezultatas buvo 41:45.

Akivaizdu, kad Kinija buvo supurtyta ir pademonstruota trečiajame kėlinyje, kai bahreiniečiai įgavo didesnį pagreitį ir darė didesnį spaudimą varžovams, todėl jie padarė nebūdingas klaidas.

Likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos Bahreinas pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį 56:54, puikiai atlikęs Alderazi hat-trick’ą.

Tačiau kinai pradėjo atgauti savo ramybę ir, vadovaujami Joe su Mingguan Shu ir Jilin Wang, kurie jį puikiai palaikė, vėl pakilo į viršų, žengdami į ketvirtąjį ir paskutinįjį kėlinį su rezultatų kortele 66:61. . palankumą.

READ  Peržiūra: „Kayserispor“ prieš „Galatasaray“ – prognozės, komandos naujienos, sudėtis

Tačiau Bahreine liko daugiau kovų, o Mustafai Hussainui, Ali Jaberiui, Amirui ir Jameeliui prisidėjus prie įvarčio kartu su Chissemu, paskutines dvi rungtynių minutes Kinija pirmavo šiek tiek 78:77.

Puikus Jamil perdavimas į Chismą lėmė du rodiklius, o tai reiškia, kad rezultatas dabar yra 79:78, o Bahreinas yra ant reikšmingos sportinės staigmenos slenksčio. Tačiau taip nebuvo, o tai, kaip chaosas praėjo paskutinėmis rungtynių sekundėmis, Bahreinui tik dar labiau skaudėjo.