Anthony Edwards, JAV komanda kovoja su Lietuva

MANILA, Filipinai – tarp pasitikėjimo ir arogancijos yra ta riba, kurios Anthony Edwardsas, atrodo, neperžengia. Paklauskite jo, ar jis mano, kad „USA Basketball“ laimės kitas rungtynes, ir jis atsakys „taip“. Paklauskite jo, ar jis mano, kad gali pagerinti JAV krepšinio rezultatyvumo rekordą, ir jis atsakys „taip“.

Jis daug kalba. Jis taip pat palaiko kalbą.

Edwardsas iki šiol buvo rezultatyviausias JAV komandos žaidėjas pasaulio krepšinio čempionate, pelnęs 16,5 taško per rungtynes, ir yra aiškus žaidėjas tarp kai kurių geriausių kylančių NBA talentų. Būdamas 22-ejų, Minesotos gynėjas yra antras jauniausias žaidėjas jauniausioje turnyro komandoje, tačiau jis žaidžia taip, kaip daug kartų pasaulio arenoje, lyderis komandos, kuri antradienį garantuota vieta ketvirtfinalyje.

„Jis nori aplenkti lanką, linksmintis ir laimėti“, – sakė JAV gynėjas Ostinas Reavesas. „Manau, kad tai yra svarbiausia.”

Sunku ginčytis su tokia nuotaika.

Penktadienį amerikiečių laukė pirmasis didelis pasaulio čempionato išbandymas, o Edwardsas pasirūpino, kad jie įveiktų. Pirmajame kėlinyje jis praleido be įvarčių; JAV įpusėjus kėliniui 38:37 nusileido Juodkalnijai. Po kėlinio jis numušė savo pirmąjį šuolininką ir per likusį laiką pelnė 17 taškų; Amerikiečiai po kėlinio rezultatu 48:35 pranoko savo varžovus ir iškovojo pergalę 85:73, likdami nenugalėti ir užtikrinę patekimą į atkrintamųjų etapą.

„Mes tikime, kad tai vaikinas, kuris sukurs puolimą. Pirmą kėlinį jis sužaidė sunkiai, bet pataikė pirmąjį trečiojo kėlinio metimą“, – sakė JAV treneris Steve’as Kerras, kuris sekmadienį baigė antrąjį ratą prieš lietuvį ir pateko į ketvirtfinalį. Žaidimas, varžovas TBA, antradienis. „Jis yra vienas iš tų vaikinų, kurie pasitiki savimi, kad ir kas nutiktų jam pačiam ir komandai. Visada žinai, kad jis ir toliau atakuos ir bus agresyvus.”

Edwardsas taip pat nesijaudino: „Žinojau, kad laimėsime“, – sakė jis.

Vėl yra ta viltis. Jis tai parodė keletą kartų šiame pasaulio čempionate, niekada neleisdamas jokiam iššūkiui aikštėje ar už aikštės ribų.

Jo paklausė apie spaudimą pasaulio čempionate: „Slėgis? Ne, ne”, – sakė Edwardsas. „Man patinka krepšinis. Man tai smagu, žmogau. Aš tiesiog išeinu ir darau tai, kas man patinka. Kiekvieną dieną važiuoju į darbą, todėl tai nėra spaudimas.”

Jis buvo paklaustas apie JAV šansus būsimose rungtynėse: „Turiu galvoje, – pasakė jis, trumpam stabtelėdamas juoktis: „Manau, kad mes laimėsime“.

Paklaustas apie jo galimybes pagerinti Kevino Duranto pasaulio čempionato komandos rekordą – 38 taškus per rungtynes: „Jis tikriausiai vienas geriausių žaidėjų, todėl bus sunku“, – sakė Edwardsas. „Bet, aš turiu galvoje, aš pabandysiu. Taip, tikrai, aš pabandysiu.”

Daugiau iš Spin

Ir jis Maniloje priėmė gerbėją, kuris rėkė, kai žaidėjai metė baudų metimus. Edwardsas sušnibždėjo žaidimą grupės etapo rungtynėse su Graikija, o paskui, pažvelgęs į sirgalių pusę, sušuko.

Edwardsas, kuris anksčiau šią vasarą pasirašė maksimalų pratęsimą su Minesota – sandorį, kuris per penkis sezonus viršys 200 mln. JAV dolerių ir užtikrins jo šeimos finansinę ateitį, – visa tai daro su šypsena, kuri veide šlykšti. Jau mėnuo, kai komanda susirinko Las Vegase į treniruočių stovyklą. Šioje komandoje jis yra „The Guy“. („Be jokios abejonės“, – pasakė Kerras.) Tačiau tai ta tema, kurios Edwardsui nepatinka, ji nepriima.

„Tai komandinis sportas“, – sakė Edwardsas. „Jei noriu trenkti į krūtinę ir tai padaryti, žaisiu golfą ar tenisą arba plauksiu kaip Michaelas Phelpsas. Darysiu ką nors individualaus. Tačiau krepšinio rungtynes ​​laimėti reikia penkių.”

READ  W60 Trnavos pusfinalyje suklupo lietuvė partnerė Mikulskytė Alex Eala

Skaičiuojant penkių rungtynių atkarpą pakeliui į Manilą, Edwardsas buvo rezultatyviausias amerikiečių žaidėjas arba atkovojęs kamuolius aštuoniose iš devynių šios vasaros komandos rungtynių.

Kol kas didžiausias jo įmušimas: 34 taškai, kai JAV rungtynėse su Vokietija atsiliko nuo 16 taškų deficito. Edvardsas baigė rungtynes ​​juokingu smūgiu nuo pradinės linijos praėjus 59 sek.

„Tai nuostabu“, – sakė Reevesas. „Pasakiau jam po dvigubo siurblio pradinės linijos po išblukimo, kad tai tikriausiai buvo vienas geriausių kaušų, kokį aš kada nors mačiau. Sunkumo lygis. Pasakysiu garsiai ir aiškiai: aš nepadariau to šūvio. Tik pora lygoje galėtų tai padaryti“.

JAV krepšinio šią vasarą Edwardso marškinėliai Nr. Išleistas 10. Taip rinktinėje vilkėjo Kobe Bryantas, ir tai neatrodo atsitiktinumas. Bryantas buvo lyderis. Amerikiečiai liepė Edvardsui likti vietoje. Jei viskas vyks pagal planą, Edwardsas dalyvaus „USA Basketball“ aukso medalio vaikystėje.

„Ši komanda turi nuostabių krepšininkų“, – sakė JAV trenerio asistentas Erikas Spoelstra. „Tai yra NBA ateitis. Tai ateities žvaigždės. Sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti, bet Anthony Edwardsas bus įprastas vardas. Jis jau yra.”