Anglija užėmė vietą 2024 m. Europos čempionate pergale prieš Italiją, bet Vengrijai teks palaukti

Harry Kane © Getty Images

Klasikinė Anglija Vemblyje 3:1 įveikė Italiją ir tapo naujausia šalimi, patekusia į kitų metų Europos čempionatą po atrankos antradienį, tačiau Vengrija tikisi lygiosios su Lietuva.

Kitą birželį Vokietijoje vyksiančiame finale šansą turi tik Anglija ir Vengrija. Garetho Southgate’o auklėtiniai užsitikrino aukščiausią vietą C grupėje įveikę Europos čempionus.

Italijai, kuriai vadovavo Gianluca Scamocca, Anglija aplenkė savo visų laikų rekordininką Harry Kane’ą dviem įvarčiais (pirmasis bauda) ir vienu Marcuso Rashfordo įvarčiais, palikdamas svečius nesaugioje trečioje vietoje.

Paulius Mbangas išvedė savo komandą į priekį 12 minutę, kai Ukraina 3:1 įveikė Maltą ir pakilo į antrąją vietą. Kėlinio kėlinio metu Ukraina išsiveržė į priekį savo įvarčiu ir baudiniu, o trečiąjį įvartį sugriebė Mykhailo Mudričius.

Ukraina baigia savo atrankos kampaniją kitą mėnesį namuose su Italija, kurios dėl susirėmimo su Rusija turės būti žaidžiamos neutralioje vietoje.

Vengrija būtų patekusi į atranką, jei būtų laimėjusi Lietuvoje, kuri buvo įveikusi penkis iš šešių ankstesnių susitikimų, tačiau Kaune pralaimėjo dviem įvarčiais ir susikovė lygiosiomis 2:2.

Vos vieną pergalę G grupėje iškovojusi lietuvė per pertrauką pirmavo dėl Fiodoro Černycho ir Pijaus Servio įvarčių, tačiau Vengrija aštuonias minutes atkovojo kapitono Dominiko Sobozlaj 67-ąją minutę baudinį ir Barnabo Vargos galva. .

Vengrija siekė nugalėtojo, bet turės palaukti iki kito mėnesio, kad užsitikrintų vietą „Euro 2024“ turnyre. Aleksandaro Mitrovičiaus dublis padėjo antroje vietoje esančiai Serbijai vienu tašku išsiveržti į priekį, kai Belgrade 3:1 įveikė kaimynę Juodkalniją.

Danija ir Slovėnija laimėjo H grupę ir pakilo į atrankos varžybų viršūnę.

Danai buvo išgąsdinti San Marine, kur mažybinė respublika pelnė pirmąjį savo kampanijos įvartį, tačiau svečiai vis tiek laimėjo 2:1, o Slovėnija 1:0 įveikė Šiaurės Airiją Belfaste, kur Adamas Cerinas pelnė įvartį po penkių minučių.

READ  Pirkite dvi naktis ir vieną nemokamai. Kūrybingas subsidijuojantis turizmą Lietuvoje šį rudenį - „Baltic News Network“

Nepaisant pergalės 2:1 prieš Suomiją antradienio atidarymo rungtynėse, dėl kurių Kazachstanas turėjo menkų vilčių automatiškai patekti į kvalifikaciją, Bakhtiaras Zainudinovas pasižymėjo du kartus – pirmą kartą iš taško 77-ąją minutę, o nugalėtojas 89-ąją minutę.

Į finalą jau užsiregistravo Vokietija (šeimininkės), Austrija, Belgija, Prancūzija, Portugalija, Škotija, Ispanija ir Turkija.

Paskutinis grupių atrankos etapas bus žaidžiamas kitą mėnesį ir birželio 14–liepos 14 dienomis.