„Akkodis ASP“ laimėjo titulus, o „Ferrari“ Barselonoje 1:2

Rafaelis Marcelo, Julesas Junonas ir Timuras Boguslavskis. Jie yra „Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Endurance Cup“ čempionai, Marciello ir Gounon titulą iškovojo antrus metus iš eilės, o 88-asis „Akkodis ASP“ trijulė užėmė penktą vietą sezono finale „Circuit“. Katalonija.

Tuo tarpu Marcelo ir Boguslawski užsitikrino bendrą „GT World Challenge Europe“ lenktynininkų titulą prieš „Sprint Cup“ finalą Zandvorte po dviejų savaičių, o „Akkodis ASP“ užėmė atitinkamų komandų čempionatą.

Barselonos lenktynes ​​laimėjo lenktynininkai Alessio Rovira, Robertas Schwartzmanas ir Nicklas Nielsenas savo #51 AF Corse Ferrari 296 GT3, bet tik po to, kai #777 Getspeed Performance Mercedes AMG gavo 5 sekundžių baudą po lenktynių po pirmojo rato pažeidimo (Maro Engelis, kuris palaikė ryšį su Jordanu Pepperiu, palikusiu 63-ią „Lamborghini“ ant žvyro), jis pamatė, kad bausmė buvo skirta tik paskutines 20 trijų valandų lenktynių minučių.

51-uoju numeriu pažymėtas „Ferrari“ buvo priekyje nuo pat starto, o po jo – jo seserinis automobilis Nr. 71, tačiau abu pralaimėjo pirmame bokso rate dėl efektyvaus „GetSpeed“ ekipažo perjungimo, o tarpai liko nedideli. pirmą kartą sustabdė pora saugos automobilių. Pirmąsias 60 minučių sustojus po visą rato signalą geltona spalva pasirodė pirmieji sustojimai boksuose po to, kai Valentino Rossi su savo WRT BMW finišavo žvyru.

Paskutiniame etape taip pat buvo sustojęs ilgas saugos automobilis, kad būtų atliktas platus valymas po to, kai iš 40-ojo „Audi“ išsiliejo alyva per didelę trasos dalį, o netrukus po avarijos, kurioje dalyvavo „Porsche“ Nr. 56, įvyko kitas saugos automobilio laikotarpis. Dinaminis automobilis, kurio metu buvo paskirtas ratas AMG nuobauda.

Lenktynės grįžo prie žalios vėliavos likus maždaug 10 minučių, todėl liko mažai šansų, kad penkių sekundžių baudą atpirks Lucas Stolzas su #777 automobiliu, o „Ferrari“ duetas liko diapazone, kol vėliava buvo iškelta su „Rutronik Racing“ „Porsche“ užėmė galutinę podiumo poziciją. , Nr. 777, ketvirtoji sėkla, galiausiai buvo nubausta.

READ  Not all the hype - the pilots show depth by rolling the penguins late into the 2021 season opener

54-asis „Dinamic GT Porsche“ dienos lenktynes ​​baigė šeštoje bendroje vietoje, o po jos – „Akkodis ASP Mercedes-AMG“ Nr. 87. Dešimtuką užėmė Nr.159 „Garage 59 McLaren“, Nr.25 „Saintéloc Junior Team“. Audi ir Nr. 98 ROWE Racing BMW, kuris varžėsi dėl titulo. Artėja į paskutinį turą.

Taip pat buvo švenčiamos aukso taurės, sidabrinės taurės ir bronzos taurės titulas, o „Pro-Am“ čempionatas buvo nuspręstas praėjusį kartą Niurburgringe.
Pažymėtina, kad kiekvieną klasę laimėjo skirtingas GT3 gamintojas, o „Mercedes-AMG“, „Audi“, „Lamborghini“, „McLaren“ ir „Porsche“ laimėjo „Endurance Cup“ 2023 m.

„Comtoyou Racing“ laimėjo abu aukso taurės titulus. 21-asis „Audi“ turėjo problemų uždarymo greičio ruožuose, tačiau grįžo į penktąją vietą, užtikrindami, kad Maxime’as Soulet ir Nicolas Pertas patogiai užsitikrins vairuotojų titulą.

Komandų pirmenybėse sužaista „Winward Racing“ – Belgijos komanda laimėjo dvi pergales prieš varžovę. Tai baigiasi įspūdingu pirmuoju sezonu GT3 lenktynėse Comtoyou komandai, kuri šeštadienį paskelbė, kad prisijungs prie Aston Martin 2024 m.
Boutsenas VDS šiose lenktynėse iškovojo „pole“ apdovanojimą – jo pirmasis ištvermės taurės laimėjimas 2023 m. – svarbus rezultatas #9 „Audi“ Panis/Di Folco/Eteki, nes jie išlieka pastovūs kovoje dėl bendro auksinės taurės titulo.

Ant Auksinės taurės pakylos taip pat puikavosi 157-asis Winward Racing Mercedes-AMG ir jo giminingas automobilis Nr. 57. Trys geriausi Auksinės taurės laimėtojai bendroje įskaitoje užėmė 13, 14 ir 15 vietas.

Grasser Racing stilingai iškovojo Sidabrinės taurės titulus. Austrijos komanda užėmė pirmąją ir antrąją vietas „Circuit de Barcelona-Catalunya“, o #58 Crestani/Tweraser/Neary Lamborghini laimėjo, o #85 Schmid/Hites/Van Berlo sesuo automobilis užėmė antrąją vietą vairuotojų čempionate. . Tai buvo pirmoji Grasserio sėkmė nuo tada, kai 2017 m. laimėjo bendrą ištvermės titulą.

READ  Ricardas Beranques vs Jack Sock 21/21/21 Teniso prognozės »Sporto pokalbių vieta

Paskutinė vieta ant Sidabrinės taurės pakylos atiteko 53-iajam AF Corse Ferrari, vienkartiniam šio savaitgalio renginio dalyviui. 56 numeris „Dinamic GT Porsche“ buvo pasiruošęs žengti trečią laiptelį ant podiumo, tačiau smarkiai sudužo, likus mažiau nei 20 minučių iki avarijos.

Tai ne pirmas kartas šį sezoną, kai bronzos trofėjus kelis kartus apsisuko lenktynių metu. Galiausiai pergalę iškovojo 188-asis „Garage 59 McLaren“, kurį vairavo Ramosas/Brittas/Chavesas, nepaisant to, kad jis sukosi pirmąją valandą. Po jo sekė 91-asis numeris „Herberth Motorsport Porsche“, kuris liko vienu tašku iki titulo, o paskui – 44-asis „CLRT Porsche“.

Nepaisant tam tikros pateisinamos įtampos garaže, Bronzos taurės titulas atiteko 93-iajai „Sky Tempesta Racing McLaren“ ekipai, kuriai 59-asis numeris buvo Chrisas Froggattas, Jonathanas Hoy ir Eddie Cheever III. Jie užėmė šeštąją vietą – pirmą kartą šiame sezone be prizininkų pakylos – per plauką iškovojo Ištvermės taurės titulą.

Eddie Cheever – McLaren Nr. 93
Buvo sunku, bet galvojau apie praėjusius metus ir blogą sezoną, kai šiemet turėjome tapti čempionais, nes mūsų klasėje yra daug gerų vairuotojų, o tai yra nuostabu. Tai svajonės išsipildymas, o tai padaryti su Džonatanu ir Chrisu negalėčiau paprašyti daugiau.

Jonathanas Hoy – „McLaren“ Nr. 93
Žinojau, kad tai nukris į laidą. Tai yra kovos tikslas. Turėdami tokį kokybišką tinklą ir su tokiais aršiais konkurentais, džiaugiuosi, kad sugebėjome išgyventi iki galo. Aš toks laimingas. Kartu lenktyniavome penkis sezonus, todėl laimėti šį čempionatą man reiškia pasaulį.

Alexas Malykhinas ir Pure Rxcing iškovojo bendrus bronzos taurės titulus, nors 911 numeris „Porsche“ tos dienos lenktynių nebaigė. Taip Lietuvos licenciją turinti komanda gavo automatinį kvietimą dalyvauti kitų metų 24 valandų Le Mano lenktynėse, o SRO lenktynių serijos nugalėtojui automatinis kvietimas suteiktas pirmą kartą.

READ  Wilfredas Zaha atskleidžia, kaip jis ir Rafaelis Morrisonas beveik išsiskyrė

Prieš savaitgalį Pro-Am buvo išspręstas Car Collection Motorsport naudai, tačiau lenktynės vis tiek davė įdomų rezultatą, nes ST Racing su Rinaldi iškovojo pirmąją pergalę serijoje. 38-asis Tan/Tutumlo Lopez/Hanafin „Ferrari“ įveikė 78-tą „Burwell Motorsport Lamborghini“ ir iškovojo pergalę.