Airija švenčia rekordinę pergalę EuroHockey atrankos varžybose – 19 įvarčių įveikė lietuvę

Europos vyrų ledo ritulio čempionato atrankos turnyro Kalė atidarymo dieną Airija iškovojo rekordinę tarptautinę pergalę 19:0.

Jie įveikė Maltą 13:0 2002 m., o Fidžį 2013 m., kai Luke’as Madele’as įmušė keturis įvarčius, o Michaelas Robsonas, Jeremy Duncanas, Johnny Mackie ir Benas Walkeris atliko hat-trick’ą.

Ryškus gebėjimų skirtumas buvo akivaizdus nuo pat pirmųjų akimirkų prieš 61-ą vietą varžovą, kuris pirmą kartą žaidė šešis kartus ir vidutiniškai žaidė tik po devynias rungtynes.

Kyle’ui Marshallui nuo pavojaus ant lietuvio kojos virš galvos nukrito aukštas lėktuvas, dėl kurio Madeley spyrė kampinį vos per 15 sekundžių nuo laikrodžio.

Tai lėmė liūdną nesutapimą, tačiau įvarčių skirtumas buvo galimas veiksnys vėliau šiame keturių komandų turnyre, trenerio Marco Tommelty auklėtiniai pademonstravo reikiamą kietumą prieš ketvirtadienio pagrindines rungtynes ​​su Prancūzija.

„Nemanau, kad rezultatas būtų geras žaidimui, tačiau turime atsižvelgti į tai, kad šeštadienio rytą įvarčių skirtumas gali būti labai svarbus“, – po to sakė Tomelti.

„Džiaugiuosi, kad buvome klinikiniai ir padarėme keletą kampų, bet, be to, tai tikriausiai nėra labai vertinga.

Airija visada nukrito viena vieta artėjančiame Europos vasaros čempionate su Vokietija iš šio keturių komandų turnyro, greičiausiai dėl to, kad ketvirtadienį (19 val. Airijos laiku) žais su Prancūzija.

11-oji pasaulio rinktinė 2022 m. buvo įspūdinga ir pastaruoju metu pasiekė aukščiausias komandas, tokias kaip Olandija, Indija ir Argentina.

14-oje vietoje esanti Airija taip pat turėjo gerą pergalių seriją, nors ir prieš žemesnio reitingo varžovus, tačiau Tommelty teigia, kad nusiteikęs dideliam rezultatui.

„Atėjo laikas šiai grupei surengti pasirodymą. Jie gerai pasiruošė ir žino, ko iš jų tikimasi. Mes žinome, kad ten yra pasirodymas; kampai bus pagrindinė sritis, bet mes tikrai turime gerą galimybę.”

READ  Buvęs žaidėjas Kenny Gainesas grįžta kaip absolventas asistentas

Po Madley įvarčio ji pelnė dar tris įvarčius per 39 sekundes iki pirmojo kėlinio pabaigos ir įgijo pranašumą 4:0. Jeremy Duncan grįžo namo pradėti šio bėgimo; Kapitonas Seanas Murray pirmą kartą nusėlino namo, padėdamas McKee, o tada McKee baigė puikų apsikeitimą.

Antrąjį kėlinį prasibrauti buvo sunku tik Beno Walkerio kontrabandiniu būdu – pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatas 5:0.

Rekordas buvo pasiektas trečiajame kėlinyje, kai į 15 minučių atkarpą atvyko septyni žaidėjai, nes Lietuvos vaidmuo buvo sumažintas iki žiūrovų, kurie vos perdavė estafetę Airijai. Walkeris pelnė antrąjį įvartį, o Duncanas atliko hat-trick’ą dviem įvarčiais per 45 sekundes vienas nuo kito.

Antrasis Madeley įvartis kampe, vienas Daragh Walsh atmušimas ir nuolatinės Michaelo Robsono bei McKee pastangos atnešė rezultatą 12:0, likus žaisti visą ketvirtį.

Madley savo trimis įvarčiais tinkamai prilygino rekordui ir, likus aštuonioms minutėms, iškėlė Airiją virš visų įvarčių. Dar du Robsono įvarčiai, dar vienas Mackie Walkeris ir pirmasis Luke’o Weathero įvartis, kuris įmušė 19-ą įvartį.

Airija: J Carr, L Madeley, J McKee, D Walsh, C Robson, K Marshall, S Murray, M McNellis, J Duncan, S Hyland, N Page

Prenumeratos: L Witherow, K O’Dea, N Glassey, M Robson, B Walker, J Lynch, M Ingram

Lietuva: N Andrasiūnas, A Česnulis, P Lakštauskas, A Burkot, M Pocevičius, R Stankevičius, A Ridlauskas, A Jackevicius, J Bandziulis, E Ustinovičius

Prenumeratos: M Grubliauskas, P Sinkevičius, T Pabjianskas, and I Balbatunovas