Aukso karštligė, rekordinė Lietuvos Sarah Curtis diena

Europos jauniai: Lietuvos aukso karštinės, CR ir Sarah Curtis titulai

Antrąją Europos jaunių plaukimo čempionato dieną Vilniuje Lastinų tvenkinio papėdėje įvyko Lietuvos aukso karštinė.

Kristupas Trepočka Anksčiau vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje lietuvis riedėjo į pergalę Mantas Gauspetas Pakeliui į vyrų 50 m plaukimo nugara titulą jis pasiekė šalies rekordą – 24,68.

Švelnus blightnikite Ji laimėjo moterų 50 m plaukimą krūtine, kad galėtų tęsti Slipstream Ruda MailuteeTris kartus pasaulio čempionas ir pasaulio rekordininkas.

Puiki diena prasidėjo čempionato 50 laisvų taškų rekordu 24,67, kai Sarah Curtis surinko 0,20. Daria Tatarinova 24,87 standartas iš 2021 m. leidimo Romoje.

Iš Paryžiaus plaukianti 17-metė anksčiau vakare laimėjo 50 m plaukimą nugara ir pirmavo 50 laisvo stiliaus pusfinalyje, o Italijos 4 x 100 m kompleksinio plaukimo laisvuoju stiliumi ketveriukė prisiartino prie aukso per 3:28,34, pasiekdama antrąjį čempionato rekordą.

Auksinė naktis Lietuvai

Trepoca buvo Lietuvos vyrų 4×200 m laisvuoju stiliumi rinktinės, praėjusį mėnesį Belgrade vykusiame Europos vandens sporto šakų čempionate iškovojusios auksą, narys.

Kristupas Trepočka: Nuotrauka: European Aquatics

18-metis išlaikė persvarą įpusėjus ir grįžo namo per 1:47.74.

Ahmadas Burakas Isikas Turkiye finišavo antra per 1:48,04 Nikolajus Kostella Bronzą iškovojo danas 1:48.41.

„Tai labai ypatinga mano širdžiai“, – sakė Treboga „European Aquatics“, – ir turiu pasakyti didelį ačiū plaukikams, treneriams ir kitiems žmonėms, kurie palaikė mane šioje kelionėje į šį medalį.

„Esu labai dėkingas už šį (medalį) ir žinau, kad ateityje galiu pasirodyti vis geriau ir su malonumu žengsiu kitus žingsnius. Manau, kad tai pradžia.

Kaušpėdė antradienio pasirengimo varžybose pasiekė Lietuvos rekordą – 24,95, o jį sumušė finale, atimdama 0,27 taško daugiau laiko, kuris praėjusį mėnesį Belgrade būtų pelnęs bronzą.

READ  Šiandien Lietuvoje baigiasi nepaprastoji padėtis

16-metis užlipo ant trasos lyno ir trenkėsi į vandenį miniai švenčiant antrąjį vakaro Lietuvos auksą.

Klimentas Golznikovas Praėjus šešeriems metams po to, kai rusas Helsinkyje, Suomijoje, įveikė 24,52 sek., dėl čempionato rekordo teks kovoti dar vieną dieną.

Danielis Del Signoras Antra finišavo Italija su Čekija 25,34 val Jokūbas Jonas Krischke Trečias – 25.53 val.

Blightnikide yra 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi čempionas, tačiau trečiadienį 50 m krūtine jis įveikė per 31,27 m.

Didžiosios Britanijos Jasmine CarterisJauniausias plaukikas šioje srityje iškovojo sidabrą su 31,39 PB Nayara Pineda Lopez Trečias – 31.46 val.

Dvigubas auksas Curtisui

Moterų 50 metų gale Curtis puikiai startavo šeštoje juostoje, o italė patogiai laimėjo per 27,94.

Martinas Tamborkas Antrąją vietą užėmė Danija su Didžiąja Britanija (28.27). Blythe Kinsman 28,29, 0,01 pirmauja iki bronzos Anna Marija Porsler Vokietijoje 28.30 val.

Curtisas surinko 24,73 ir įveikė 50 nemokamų pusfinalį, prieš grįždamas į paskutinę vakaro rungtį – 4 x 100 m kompleksinio plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį.

Moterų 50 m laisvuoju stiliumi

Sarah Curtis: Nuotrauka: Istvan Derencsenyi/LEN

Vlaho Nenadic įveikė Kroatiją 48,83 bėgimo ir užėmė aukščiausią vietą Carlosas D'Ambrosio Kas 49.12 val.

Lorenzo Pallarati Italija su 49,12 taško veda į polo poziciją Christiana Stevenato Nepaisant 0,08 pranašumo prieš vokietį, 55,52 taško padalijimas užėmė aukščiausią vietą Curtisui.

Juliana Dora Bogska Vokietija pirmavo paskutiniame posūkyje, bet Curtis laimėjo su 28,90 galutiniu 50 ir 54,74 inkaro koja.

Italijos laikas 3:28,34 buvo naujas čempionato rekordas, 0,09 nuo Vokietijos normatyvo 3:28,43 nuo 2019 m.

Tai buvo trečiasis Curtiso aukso medalis 2024 m. Vilniuje

Vokietija finišavo antra (3:28,83), o Prancūzija – trečia (3:29,11).

Curtis sakė „European Aquatics“: „Aš tikrai didžiuojuosi šiomis lenktynėmis ir labai džiaugiuosi būdamas čia šiame turnyre ir čempionatuose, tai mane tikrai džiugina.

READ  Taivanas palaiko Lietuvą Kinijos linijoje | Laikai

„Aš taip pat labai džiaugiuosi laisvuoju stiliumi (rytoj), bet pažiūrėsime, ką galėsiu padaryti“.

Abraham Rattles 200 Free CR; Mihalache skrenda į auksą

Sesija prasidėjo moterų 200 m laisvuoju stiliumi Minna Abraham 2023 m. sidabras buvo pakeistas į auksą.

Abraomas į Lietuvos sostinę atvyksta praėjusį mėnesį Belgrade iškovojęs tris aukso ir kelis sidabro medalius.

27.36 Abraomas padidino savo pranašumą ir laimėjo dominuojančią pergalę 1:57.52, PB ir tik 0.01. Isabel Goss 1:57.51 čempionato rekordas iš Kazanės 2019 m.

Rebecca-Aimee Diaconescu Jis pateko į pusfinalį 0,01 rezultatu užėmęs 16 vietą ir pateko į aštuntą vietą finale, tačiau tai neturėjo reikšmės, nes sidabrą iš aštuntos juostos jis atėmė per 1:58,97. Dora Molnar Lane'as bronzą iškovojo per 1:59.45, o Vengrija 1:3.

Vladas-Stefanas Mihalache'as: Nuotrauka: European Aquatics

Vladas-Stefanas Mihalache Rumunija nuo pat starto pirmavo vyrų 200 m plaukimo peteliške rungtyje ir antrąją vietą aplenkė 0,35. Samuelis Pakrantė Paskutiniame posūkyje.

Porai einant smūgis po smūgio, slovakas atsidūrė deficite paskutiniame 50-metyje, bet Mihalache'as pirmas palietė 1:57,42, 0,20 aplenkdamas Kostalą, kuris laimėjo sidabrą (1:57,62).

Mihalechas Lane'as pakilo prie virvių ir pliaukštelėjo vandeniu, prieš nuimdamas skrybėlę, parodė į Rumunijos vėliavą ir užsidėjo ją ant širdies.

Trečioji – vengras Davidas Andalas15-metis dalijo 30,55 ir į finalinį 50 pateko per 1:57,67.

Blackridge dominuoja ties 1500

Amelie BlackridgeDidžiosios Britanijos senjorų čempionė 800 m ir 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ieško savo pirmojo Europos jaunių titulo, praėjusiais metais ilgesnėse lenktynėse baseine užėmusi antrąją vietą. Mervas Dunsellas.

Emma Vittoria Giannelli Italijos 300 m, kai Blaksidge pirmavo.

500 m bėgime jis 1,36 sek. aplenkė italą, kurį sekė senjorų žemyno čempionas. Vivian Šakalė.

READ  Lietuvos plaukiką Japonijoje sunaikino klaidingai teigiamas Govt testas

15-metė savo pranašumą 1000 m padidino iki 6,39 sekundės, o Jacklis liko antras.

Blackridge tapo metronomiška ir išplėtė savo pranašumą, kol Šakalis ir Giannelli kovojo dėl mažų erdvių už jos.

Likus 250 metrų, Blaksidge'as italą aplenkė 8,89 sekundės, o namo grįžo per 16:10,23 ir iškovojo pirmąjį čempionato auksą.

Giannelli laimėjo sidabrą 16:17,19, o Jacklis buvo trečias (16:19,22).

Nusratas Allaverdis Turquie vyrų 50 m plaukimą krūtine laimėjo per 27,60 sek. ir iškovojo pirmąjį susitikimo titulą.

Po jo sekė Vokietija Subajaras Buildevas (27.78) ir Maksimas Manolovas Bulgarijos (27,89).