16-metis Mantas Kaušpetas 24,68 suplėšė Lietuvos rekordą 50 m.

Savaitės plaukimas jums atneštas ArenaPlaukimo partneris.

Atsakomybės apribojimas: savaitės plaukimas neturėtų būti galutinis geriausio savaitės bendro plaukimo pasirinkimas, o ypatingas plaukimas turėtų būti nuodugniai ištirtas. Šios savaitės plaukimas – tai galimybė iš arti stebėti vieno iš daugelio savaitės greitųjų plaukimų aplinką arti savaitinių susitikimų potvynio.

Auksas į Lietuvą atkeliavo antrąją Europos jaunių čempionato dieną, trečiadienio vakarą Vilniuje tėvynei sužavėjus namų publiką trimis pergalėmis.

Iš jo išėjo aukso medalis Mantas GauspetasTapęs favoritu berniukų 50 plaukimo nugara rungtyje, jis atsitraukė, o po to kelis kartus per tris lenktynių ratus.

16-metė pirmą kartą įveikė 24,95, pirmą kartą įveikdama 25 sekundžių barjerą, o gruodį užtemdė savo pačios Lietuvos rekordą – 25,07.

Jis pusfinalyje įveikė 25,06 sekundės, trimis dešimtosiomis aplenkdamas Italiją, todėl liko užregistruotas į finalą. Danielis Del Signoras (25.36)

Finale Del Signore liko toli laimėjusi auksą dviem trečdaliais sekundės, o savo nacionalinį rekordą panaikino beveik trimis dešimtosiomis sekundės 24,68. 25.34 val.

Net Kaušpetas buvo per akimirką Klimentas KolesnikovasČempionato rekordas – 24,52 buvo pasiektas 2018 m., ir nors jam 17 metų sukaks tik spalį, dabar, būdamas 18 metų, jis yra 5-as ir visų laikų žemesnis už europiečius.

Europos jaunių reitingas, berniukų 50 plaukimas nugara (LCM)

1. Klimentas Kolenšikovas (RUS), 24.00 – 2018 m. Europos čempionatas
  2. Xavier Masiuk (POL), 24.44 – 2022 m. pasaulio jaunių čempionatas
  3. Mironas Lifinčevas (RUS), 24.56 – 2023 m. Rusijos čempionatas
  4. Miroslavas Netla (Čekija), 24.64 – 2023 m. pasaulio jaunių čempionatas
  5. Mantas Gaušpėdas (LTU), 24.68 – 2024 metų Europos jaunių čempionatas

2023 m. „Euro Juniors“ turnyre Gouspedas padarė reikšmingų patobulinimų, palyginti su praėjusiais metais, užėmė 7 vietą tarp 50 atk. (25,77), 19 vietą tarp 100 atk. (56,88) ir 30 vietą tarp 200 atgal (2:06,33).

READ  Tautų lygos turas: Italija įveikė Vengriją, Turkija – Lietuvą | Futbolo naujienos

Lenktyniaudama 2024 m. pasaulio čempionate Dohoje, vasario mėnesį ji įgijo didelės tarptautinės senjorų patirties.

Be mišrių estafečių pareigų, Gouspetas įveiks vaikinų 100 nugarą, kur vasarį užėmė pirmą vietą su savo asmeniniu rekordu 54,70.