U19 moterų liūtai 10 pralenkė Lietuvą ir pradės Europos kampaniją – JOS FUTBOLO CENTRAS

2024 m. UEFA moterų iki 19 metų čempionato atidarymo dieną Anglija susitiko su šeimininkėmis lietuvėmis. Dariaus ir Girėno stadione prasidėjo U19 liūtų euro kampanija. Vadovaujant vyriausiajam treneriui Johnui Griffithsui, šių jaunuolių laukia dideli lūkesčiai su šviesia ateitimi.

A grupėje rungtyniaus Anglija, Prancūzija, Serbija ir Lietuva. Vadinasi, dominuojanti pergalė pirmosiose rungtynėse jiems yra labai svarbi norint patekti į atkrintamąsias varžybas.

Pradedant XI

Anglijos U19 žaidėjai

K. Cox; C. Braunas, B. Aspinas, R. Bosas, V. Lėja, L. Poteris, K.H. Ridas, K.E. Vatsonas, B. Pritchard, MA. Earlas, M. Akimengas.

Lietuvos U19

E. Kriaučiūnaitė; V. Švarcaitė, A. Streckytė, K. Klevinskaitė, G. Skurdenytė, A. Kazarina, V. Vasiliauskaitė, K. Jasaitytė, A. Andriuškevičiūtė, S. Lichareva, D. Mikuckytė.

Pirmoji pusė

U19 liūtai puikiai startavo, kai „Manchester City“ žaidėjas Bobby Pritchardas galva atmušė kamuolį po to, kai lietuvio vartininkas nesugebėjo sustabdyti jo kirtimo. Mažiau nei po dešimties minučių Katie Evelyn Watson padvigubino Anglijos pranašumą. „Sunderland“ vidurio puolėjas pramušė lietuvio gynybą ir žemu smūgiu iš įtempto kampo pasižymėjo.

Praėjus dviem minutėms po Watsono įvarčio, ​​rezultatą papildė „Arsenal“ žaidėja Michelle Agyemang. Ji turėjo puikią progą įmušti kamuolį iš aukšto skersinio, kuris atsidūrė prie užpakalinio virpsto. Tačiau Agyemungas nesustojo po vieno įvarčio. Po dešimties minučių Anglija turėjo dar vieną galimybę sustiprinti savo pranašumą. Kai keli žaidėjai stumtelėjo dėžėje, ji paėmė futbolo kamuolį ir nusviedė jį link tinklo.

Praėjo beveik kėlinukas, bet Lionesses atsidūrė patogioje padėtyje ir Pritchard antras po pietų rezultatas tapo 5:0. Watsonas pamatė „Man City“ jaunuolį erdvėje prie vartų ir jis ramiai prasilenkė pro kitą vartininką.

Įterpti iš Getty Images

Antroji pusė

Po dominuojančio pirmojo kėlinio Griffiths turėjo progą pasižymėti antroje pusėje. Tačiau Anglija jau pirmąją minutę įmušė šeštąjį įvartį. Pritchardas užtikrintai įmušė savo pirmąjį tarptautinį hat-trick'ą lietuvių vartų link.

READ  Lietuvos užsienio reikalų ministras NATO sako, kad turėtų „labai labai rimtai“ žiūrėti į savo saugumą

Kitas žaidėjas sugriebė trečiąjį ir pasiekė antrąjį turnyro hat-trick'ą. Po dešimties minučių Agyemangas pasižymėjo galingu pustaškiu. Vivien Leigh atliko puikų baudos smūgį, kuris praskriejo virš vartininko. Įmušęs įvartį, dar vienas „Arsenal“ jaunuolis pirmą kartą turnyre atsidūrė taške.

„Chelsea“ akademijos absolventas Lexi Potter buvo šalia pridėjęs įvarčius. Ramiai įmušęs kamuolį į tinklo kampą vidurio puolėjas įrodė, kad yra vertas vietos komandoje.

Galiausiai Anglija paskutinę žaidimo minutę pelnė dvigubą įvartį. Madison Ava Earl įmušė įvartį per pratęsimo laiką. Kitas „Arsenal“ akademijos žaidėjas, pelnęs įvartį tarptautiniame lygyje.

Rungtynės baigėsi didžiuliu Anglijos U19 rezultatu 10:0 – tai svajonių startas motyvuotai ir talentingai komandai.

Kas laukia jaunųjų liūtų?

Nepaisant įspūdingo starto prieš šeimininkus, Anglijai reikės susikaupti, atšokti ir pasikrauti energijos, kad būtų pasiruošusi likusioms grupių etapo rungtynėms. Nors tritaškiai ir dviženklis įvarčių skirtumas duoda gerą formą, vieta kitame etape dar nėra garantuota.

Trečiadienį, liepos 17 d., paskutinėse grupių etapo rungtynėse Anglija Marijampolės stadione susitiks su Serbija. Tada liepos 20 d., šeštadienį, Jaunieji liūtai keliauja į Jonavos stadioną žaisti su Prancūzija. Jei jie ir toliau žais taip, kaip žaidė prieš Lietuvą, atkrintamosiose varžybos bus labai aukštos.

„Man City“ žaidėjas Bobby Pritchardas, „Arsenal“ žaidėja Michelle Agyemang ir „Chelsea“ žaidėja Katie Cox yra keletas pagrindinių žaidėjų, kuriuos reikia stebėti ateinančiose rungtynėse. Kadangi Johno Griffithso Anglijos komandoje yra tiek daug žvaigždžių, ateitis atrodo šviesi. Turnyrą pradėję dviženkle pergale, U19 liūtai bus kaip niekad ryžtingi sekti vyresniųjų pėdomis ir grįžti namo kaip Europos čempionai.