Pasaulio čempionate Lietuvoje dominavo Egipto penkiakovės

Kaune vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate sužibėjo Egipto universiteto sportininkai, iškovoję keturis medalius, iš jų du aukso.

Motazas Wale'as ir Zaina Mustafa iškovojo auksą mišrioje estafetėje, o Mustafa Amr ir Sali Ahmed – bronzą. Egiptas iškovojo vyrų auksą, o moterų komanda iškovojo bronzą.

Egipto aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų ministras Aymanas Ashouras gyrė sportininkų sėkmę, kurią jis apibūdino kaip „istorinį pasiekimą“.

„Šis istorinis pasiekimas yra sunkaus darbo ir intensyvių treniruočių rezultatas“, – sakė Ashuras. „Tai atspindi universitetų sporto pažangą Egipte ir skatina siekti dar didesnių laimėjimų ateityje“.

Mustafa Bayomi, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų ministro padėjėjas studentų gyvenimui ir tvariam vystymuisi bei Egipto universitetų sporto federacijos viceprezidentas pabrėžė šiuos pasiekimus kaip ženklą, kad vyriausybė nuolat remia universitetinį sportą Egipte.

„Ši pergalė liudija jų nuolatines pastangas ir nuolatinę vyriausybės paramą universitetų sportui“, – sakė Bayomi. Jis taip pat padėkojo Egipto šiuolaikinės penkiakovės federacijos techniniam personalui už darbą ruošiant sportininkus.

Egiptas į turnyrą pateko su dviem komandomis. Pirmoji komanda, surinkusi 1005 taškus, įveikė sidabro medalininkę lietuvę ir iškovojo aukso medalį su 1014 taškų. Bronzą iškovojo antroji Egipto komanda, surinkusi 989 taškus.

Ashouras taip pat pakvietė Egipto komandą išreikšti savo palaikymą ir padrąsinimą.

„Aš visiškai pasitikiu jūsų sugebėjimu pasiekti sėkmę“, – sakė Ashuras.

Pasaulio čempionatas vyko rugpjūčio 21–25 dienomis.

READ  Lietuva tapo 40-ąja šalimi, pasirašiusia Artemidės sutartį dėl Mėnulio tyrinėjimų