Nesustabdomas Grikonis veda Lietuvą į finalą – FIBA ​​2024 m. olimpinės atrankos varžybos San Chuanas, Puerto Rikas

SAN Chuanas (Puerto Rikas) – Lietuva šeštadienio vakarą 88:64 nugalėjo Italiją ir pateko į 2024 metų FIBA ​​atrankos etapo finalą San Chuane (Puerto Rikas).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo šį Europos derbį ir liko nenugalėti, džiugindami savo nedidelę, bet ištikimą gerbėjų bazę Coliseo Jose Miguel Agrelot.

Jei norite peržiūrėti turinį, turite sutikti su tiksliniais slapukais

lūžio taškas

Lietuvis visiškai kontroliavo rungtynes, antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo kėlinio pradžioje atsiskyręs 19 taškų persvara 21:4.

Italija atkovojo, bet trečiajame kėlinyje surinko 12 taškų.

TCL žaidimo žaidėjas

Toną lietuviui anksti uždavė Marius Grikonis, 15 iš 23 taškų pelnęs pirmajame kėlinyje.

30-metis šaulys užbaigė 6 prieš 10 iš išorės – tai įtvirtino savo, kaip vieno geriausių turnyro tolimojo bombonešių, statusą.

Rezultatyvius žaidimus nugalėtojams pasižymėjo ir Mindaugas Kuzminskas (14 tšk. ir 5 atk. kam.), Arnas Butkevičius (8 tšk. ir 8 atk. kam.) bei Domantas Sabonis (6 tšk., 8 atk. kam., 4 rezultatyvūs perdavimai ir perėmė kamuolius).

Danilo Gallinari (15 taškų metimai 10 iš 10) ir Niccolò Melli (10 taškų, 4 atkovoti kamuoliai ir 2 perimti kamuoliai) buvo geriausi šios nakties Italijos žaidėjai.

Statistika nemeluoja

Lietuvio negailestingumas puolimo stikle buvo raktas į likusį žaidimą.

Nugalėtojai atkovotų kamuolių atkovotų kamuolių rezultatu 15:5 turėjo pranašumą ir tuos papildomus kamuolius pavertė auksu. Antrojo šanso taškų pranašumas 15:4 paaiškino didelę pergalės skirtumo dalį. Likusi dalis buvo atlikta gynyboje, kur lietuvis Italiją išlaikė 40 procentų nuo parketo ir tik 26 taškus antrajame kėlinyje.

Lietuviai iš miesto centro atmušė 12 prieš 30 ir pirmiausia pradėjo rungtynes, o paskui padidino pranašumą iki paskutinio skambėjimo. Italija iš ilgo nuotolio atkovojo 21 prieš 6.

READ  Tiesioginė 5 dienos apžvalga: lietuvė Monica Liu atskleidžia klasę scenoje

apatinė eilutė

Lietuvai liko pergalė nuo sugrįžimo į olimpines žaidynes po to, kai praleido 2020 m. Tokijo žaidynes – ilgiausią jos nelankymą nuo 1991 m., kai atgavo nepriklausomybę.

Su šiuo pralaimėjimu Italija negalės apginti savo 5-os vietos praėjusioje olimpiadoje ar švęsti 20-ies metų, kai 2004 m. Atėnų sidabro medalis buvo iškovotas.

Jie sakė

„Sveikiname lietuvius, jie žaidė gerai. Sveikiname (trenerį) Maksvidį ir jo kolektyvą. Stengėmės padaryti viską, ką galėjome. Žaidėjai padarė viską, ką galėjo ant Sabonio, leidome jam pelnyti 6 taškus, bet, žinoma, jie mus skriaudė. Iš trijų taškai (diapazonas) vienu tašku 6 už 7, mes stengėmės padaryti viską, ką galėjome, juos aplenkėme, bet nepavyko. Stengėmės iki galo, bet tada nebeturėjome jėgų. – Gianmarco Bosecco, Italijos vyriausiasis treneris

„Lietuva šiandien žaidė geriau už mus. Jie buvo prieš mus visas rungtynes, tad sveikiname juos. Šiame turnyre žinojome, kad mums bus sunku patekti į olimpines žaidynes. Atvykome čia su pasitikėjimu ir tikslu. Ir Puerto Rico, kuris mus įveikė prieš 2 dienas, mes to nepadarėme. Mes labai didžiuojamės komanda ir nesigailime. – Niccolò Melli, Italijos centras

„Visų pirma, sveikiname mūsų sirgalius iš Lietuvos. Šiandien švenčiame savo nacionalinę dieną, todėl labai džiaugiamės gavę šią pergalę mūsų sirgaliams. Tai buvo vienos geriausių mūsų rungtynių turnyre, bet, žinoma, to nepakako. Turime kuo greičiau pamiršti šį žaidimą ir pasiruošti būsimoms rungtynėms. -Kassis Maksvidis, Lietuvos vyriausiasis treneris

„Manau, kad šiandien turime labai džiaugtis savo komanda, nes visi, kurie dalyvavo, atidavė savo jėgas. Vėl laimėjome, o tai rodo, kad gerai kovojome. Manau, dabar esame laimingi, tačiau po šios spaudos konferencijos turime ruoštis rytoj, nes mūsų tikslas yra ne tik patekti į olimpines žaidynes. -Mindaugas Kuzminskas, Lietuvos jėgos puolėjas