Lietuva išlaiko atidarymo rungtynes ​​Meksikoje – FIBA ​​2024 m. olimpinės atrankos varžybos San Chuanas, Puerto Rikas

SAN ŽUANAS (Puerto Rikas) – Lietuva antrajame kėlinyje 96:84 įveikė Meksiką ir iškovojo pirmąją pergalę FIBA ​​olimpinėse atrankos varžybose San Chuane (Puerto Rikas).

Europiečiai laimėjo dvikovines A grupės rungtynes.

lūžio taškas

Nedidelės, bet audringos lietuvių gerbėjų bazės nuostabai, Meksika pradėjo rungtynes ​​rezultatu 9:0 ir pagrasino nepaisyti šansų prieš turnyro favoritus.

Vis dėlto, lietuviai žaibiškai spurtavo 11:2 ir pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 29:26. Antrąjį ketvirtį europiečiai ir toliau didėjo dviženkliais skaičiais, kaip nuspėjama.

Lietuvis po pertraukos pertraukė žaidimą ir pirmavo net 25 taškais.

TCL žaidimo žaidėjas

Marius Grikonis pirmajame kėlinyje pelnė 16 iš 21 taško ir vedė savo šalį į pergalę. 28 metų vaikinas apsirengė lauko šaudymo klinikoje ir baigė 4 iš 7 iš miesto centro. Jis pridėjo rezultatyvų perdavimą ir porą perimtų kamuolių, kad pasiektų 19 taškų rekordą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniams dviženkliais skaičiais pasižymėjo ir Tadas Sedekerskis (12 tšk., 3 atkovoti kamuoliai ir 2 rez. perd.) bei Lukas Lekavičius (10 taškų ir 5 tšk.). NBA žvaigždė Domantas Sabonis per 26 minutes surinko 10 taškų ir atkovojo 11 kamuolių dvigubą dublį.

Joshua Ibarra pasirodė puikiai ir smagiai susikovė su Saboniu. Meksikietis pelnė 18 taškų 7 iš 14 nuo parketo. Pralaimėjusiai komandai Fabianas Jamesas ir Karimas Rodriguezas pridėjo atitinkamai 13 ir 11 taškų.

Statistika nemeluoja

Pirmojo kėlinio pradžioje žaidimas pateko į aklavietę.

Abi komandos rado būdų, kaip padaryti žalą dažams, o pažeidimai buvo rimti, nepaisant didelio tempo ant kietmedžio.

Galiausiai lietuvis pataikė 56 proc., o Meksika nedaug atsiliko – 53 proc.

Lietuvių atsarginiai buvo pranokti 40-18, pasikeitė europiečių kraštas (24-2 greitose pertraukose) ir jų atsarginių suolelio stiprumas.

apatinė eilutė

Su šia pergale Lietuva jau kelia vieną koja į kitą etapą. Trečiadienio pergalė prieš Dramblio Kaulo Krantą užtikrintų ne tik vietą pusfinalyje, bet ir aukščiausią A grupę.

READ  FIFA pasaulio taurė 2022 m. - Europos kvalifikacija - Lietuva prieš Italiją ir jos prognozė

Ketvirtadienį Meksika turi įveikti dramblius, kad patektų į pusfinalį ir išlaikytų savo olimpines svajones.